SYNC(8) | System Manager's Manual | SYNC(8) |
sync - Memóriabufferek szinkronizálása a lemezzel
sync [--help] [--version]
A sync minden memóriában bufferelt adatot kiír a lemezre. Ez magában foglalja a módosított szuperblokkokat, inode-okat és a késleltetett írási műveleteket (de nem korlátozódik ezekre).
Ezt a kernelnek kell megvalósítania; a sync nem tesz mást, csak meghívja a sync(2) rendszerhívást.
A kernel az adatokat a memóriában tárolja, hogy elkerülje (a relatív lassú) lemezírásokat és -olvasásokat. Ez növeli a teljesítményt, de ha a számítógép összeomlik, annak eredménye adatvesztés vagy fájlrendszersérülés lehet. A sync biztosítja, hogy a memóriából minden a lemezre kerüljön.
A sync -et mindig meg kell hívni, ha a processzort nem megszokott módon állítjuk le (pl. mielőtt kernel pánikot okozunk egy új kernel-kód debuggolása közben). A processzort általában a shutdown(8) , reboot(8) vagy halt(8) parancsok valamelyikével kell leállítani, amelyek megpróbálják a rendszert egy tétlen állapotba hozni a sync(2) meghívása előtt. (Ezeknek a parancsoknak többféle megvalósítása létezik; ellenőrizd a dokumentációkat; bizonyos rendszereken a reboot(8) és a halt(8) nem hívható közvetlenül.)
A LANG, LC_ALL, LC_CTYPE és LC_MESSAGES változók a szokásos jelentéssel bírnak.
POSIX 1003.2
Linux rendszeren a sync csak azt garantálja, hogy a megváltozott adatblokkok kiírása időzítésre kerül: a valóságban egy kis időt vehet igénybe, mielőtt minden blokk ténylegesen a lemezre íródik. A reboot(8) és halt(8) parancsok ezt úgy veszik figyelembe, hogy néhány másodpercet várnak a sync(2) meghívása után.
Ez a kézikönyvoldal a sync azon verzióját írja le, amely a fileutils-4.0 csomagban található; más változatok némileg eltérhetnek. Javításokat, bővítéseket a <aeb@cwi.nl> címre lehet küldeni (angolul). A programhibákat (szintén angolul) a <fileutils-bugs@gnu.ai.mit.edu> címre lehet jelenteni.
Magyari Miklós <magyari@freemail.hu>
November 1998 | GNU fileutils 4.0 |