DOKK / manpages / debian 10 / manpages-pl / isoinfo.1.pl
ISOINFO(1) General Commands Manual ISOINFO(1)

devdump, isoinfo, isovfy, isodump - Programy użytkowe do zrzucania i weryfikacji obrazów iso9660.

devdump obraz_iso

isodump obraz_iso

isoinfo [ -h ] [ -R ] [ -J ] [ -f ] [ -l ] [ -p ] [ -T sektor ] [ -N sektor ] [ -i obraz_iso ] [ -x ścieżka ]

isovfy obraz_iso

Uwaga! To tłumaczenie może być nieaktualne!

devdump jest prostym narzędziem interaktywnie wyświetlającym zawartość urządzenia lub obraz systemu plików. Początkowy obraz to pierwsze 256 bajtów pierwszego 2048-bajtowego sektora. Polecenia są takie same jak w przypadku isodump.

isodump jest prostym narzędziem interaktywnie wyświetlającym zawartość obrazów iso9660 w celu weryfikacji integralności katalogów. Początkowy obraz to pierwsza część katalogu głównego, i znak zachęty wyświetlający zakres i przesunięcie w tym zakresie.

Można użyć poleceń 'a' i 'b' aby poruszać się w przód i w tył wewnątrz obrazu. Polecenie 'g' pozwala przeskoczyć do konkretnego miejsca, a polecenie 'f' pozwala na wpisanie frazy wyszukiwania. Polecenie '+' przeszukuje w przód aż do następnego wystąpienia frazy wyszukiwania, a polecenie 'q' kończy działanie programu devdump lub isodump.

isoinfo jest narzędziem pozwalającym na listowanie zawartości obrazu iso9660 tak jak katalogu.

isovfy jest narzędziem do weryfikacji integralności obrazu iso9660. Większość testów w isovfy zostało dodanych po tym jak odnaleziono błędy we wczesnych wersjach mkisofs. Trudno określić jak użyteczne jest to aktualnie, ale nie zaszkodzi spróbować.

Tylko program isoinfo pozwala na użycie opcji w linii komend. Mianowicie:

wyświetla podsumowanie wszystkich opcji.
tworzy taki wynik, jakby ktoś wykonał 'find . -print' na obrazie iso9660. Nie należy używać opcji -l razem z opcją -f

Określa ścieżkę do obrazu iso9660, który chcemy sprawdzić.
tworzy taki wynik, jakby ktoś wykonał 'ls -lR' na obrazie iso9660. Nie należy używać opcji -f razem z opcją -l

Szybki sposób na analizowanie jednosesyjnych obrazów, które mają być zapisane na płytę wielosesyjną. Numer sektora określa miejsce, w którym zostanie zapisana ścieżka na płytę przez nagrywarkę. Nie dotyczy pierwszej sesji na płycie.
Wyświetla informację o tablicy ścieżek.
Wyciąga informacje z rozszerzenia Rock Ridge (jeśli jest obecne) o prawach, nazwach plików i właścicielu.
Wyciąga informacje z rozszerzenia Joliet (jeśli jest obecne) o nazwach plików.
Szybki sposób na analizowanie wielosesyjnych obrazów, które zostały już wypalone na płycie wielosesyjnej. Numer sektora podany tutaj to numer sektora, w którym zaczyna się dana sesja na płycie.
Wyświetla podany plik na standardowe wyjście.

O te liche dodatki należy winić Erica Youngdale'a <ericy@gnu.ai.mit.edu> lub <eric@andante.jic.com>. Patche poprawiające używalność byłyby mile widziane.

Interfejs użytkownika jest do bani.

Te narzędzia to tylko szybkie sztuczki, które są bardzo użyteczne podczas odpluskwiania problemów w mkisofs lub systemie plików iso9660. Na dłuższą metę, byłoby miło mieć demon, który by eksportował obraz iso9660 po NFS-ie.

Isoinfo jest programem, który jest prawdopodobnie najbardziej użyteczny dla zwykłego użytkownika.

Te narzędzia zostały dostarczone wraz z pakietem mkisofs, a pierwotny host ftp to tsx-11.mit.edu, ścieżka /pub/linux/BETA/cdrom/mkisofs i wiele innych serwerów lustrzanych. Pomimo nazwy, oprogramowanie to nie jest wersją beta.

mkisofs(8)

Powyższe tłumaczenie pochodzi z nieistniejącego już Projektu Tłumaczenia Manuali i może nie być aktualne. W razie zauważenia różnic między powyższym opisem a rzeczywistym zachowaniem opisywanego programu lub funkcji, prosimy o zapoznanie się z oryginalną (angielską) wersją strony podręcznika za pomocą polecenia:

man --locale=C 1 isoinfo

Prosimy o pomoc w aktualizacji stron man - więcej informacji można znaleźć pod adresem http://sourceforge.net/projects/manpages-pl/.

23 Sty 1997 Wersja 1.12b5