guestfs-release-notes-1.32(1) | Virtualization Support | guestfs-release-notes-1.32(1) |
guestfs-release-notes - нотатки щодо випусків libguestfs
Ці нотатки щодо випуску стосуються лише відмінностей від попереднього стабільного випуску (1.30.0). Докладний журнал змін є частиною журналу змін сховища git. Його також наведено у файлі ChangeLog, який є частиною архіву tar із кодом бібліотеки.
Нові інструменти
Новий засіб virt-v2v-copy-to-local(1), який є допоміжним для virt-v2v(1), надає вам змогу перетворювати початкові гостьові системи, до яких virt-v2v не може отримати безпосередній доступ.
Нові можливості у наявних інструментах
Virt-customize тепер знає, як записати породжувач випадковості до CirrOS (Pino Toscano).
У Fedora virt-customize запускає dnf(8) з прапорцем --best, забезпечуючи те, що програма завжди оновлює систему до найсвіжіших доступних пакунків.
Virt-builder тепер містить 32-бітові шаблони для Fedora.
Параметр virt-builder і virt-customize --install тепер працює у 32-бітових гостьових системах Fedora. Раніше його використання призводило до спроби встановити 64-бітові пакунки (Jan Sedlák).
Virt-builder тепер може отримувати образи для хмар за допомогою метаданих Simple Streams v1.0 (Pino Toscano).
Virt-builder тепер може отримувати хмарні образи openSUSE без додаткових налаштовувань (Cédric Bosdonnat).
Virt-customize тепер використовує стійкіше типове шифрування паролів (SHA-512) у openSUSE ≥ 11 (Pino Toscano).
Virt-builder тепер правильно обробляє вихідні назви файлів, що містять символи двокрапок (":"), і створює тимчасові файли у каталогу кешу libguestfs безпосередньо, замість типового /tmp (Pino Toscano).
Virt-resize має новий параметр --unknown-filesystems для керування тим, що робити, якщо програму попросять змінити розмір файлової системи, спосіб зміни якої libguestfs не є відомим.
Virt-v2v тепер має прапорець або режим --in-place, який уможливлює перетворення на місці гостьових систем (Roman Kagan).
Virt-v2v має параметр --compressed для створення стиснених файлів виведення qcow2.
Virt-v2v тепер може правильно отримувати шлях до датацентру VMware (dcPath) від libvirt, замість визначення його за допомогою алгоритму, який іноді визначає помилкову відповідь (Matthias Bolte, Tingting Zheng).
Virt-v2v тепер правильно обробляє розміри оперативної пам'яті для 64-бітових гостьових систем, якщо програму запущено у 32-бітовій основній системі.
Прив’язки до мов програмування
У програмах мовами Perl і Python програмний інтерфейс "get_program_name" тепер повертає справжню назву програми, а не помилковий рядок "perl" або "python".
Прив'язки до Python тепер можна зібрати для іншої версії libguestfs, що уможливлює збирання модуля pip для будь-якої версії libguestfs (замість строгої вимоги щодо однакових версій модуля pip і libguestfs).
Поліпшено якість документації Ruby rdoc (Pino Toscano).
У скриптах Perl більше немає рядка із жорсткою прив'язкою до розташування інтерпретатора perl, замість цього використовується env(1) (Pino Toscano).
У програмах мовою OCaml дескриптор guestfs помилково вказував на загальну кореневу файлову систему, тобто його ніколи не можна було обробити засобом збирання сміття. Якщо ви не викликали функцію "close" явним чином, дескриптор не закривався, аж доки не завершувала роботу уся програма. Тепер цю помилку виправлено, отже дескриптори можуть прибиратися засобом збирання сміття у звичний спосіб. Це призвело до зміни програмного інтерфейсу функції OCaml "Guestfs.event_callback". Зауважте, що прив'язки до мов, відмінних від C, не мають гарантій щодо незмінності програмного інтерфейсу та бінарної сумісності, хоча ми і намагаємося не змінювати їх, але у цьому випадку зміна була важливою, оскільки надала змогу виправити дуже серйозну ваду.
Перевірка
Тепер розпізнаються Alpine Linux та засіб керування пакунками APK, ALT Linux, Frugalware та PLD Linux (Pino Toscano).
Якщо існує /etc/os-release дані з нього матимуть пріоритет над безпосереднім інспектуванням гостьових систем Linux (Pino Toscano).
Тепер повертається правильна версія ядра для гостьових систем Windows ≥ 10.
Документація
Велику сторінку підручника з guestfs(3) поділено на декілька окремих сторінок підручника: guestfs-hacking(1) guestfs-internals(1) guestfs-security(1). Ця документація міститься у новому каталозі docs ієрархії коду.
Архітектури і платформи
У новій версії libguestfs передбачено підтримку 64-бітовий платформ ARM з vGICv3.
Див. також guestfs-security(1).
Це не вразливість у libguestfs, але оскільки ми завжди надаємо порт virtio-serial для кожної гостьової системи (оскільки так здійснюється обмін даними між гостьовою і основною системами), можливе проникнення з базової системи до процесу qemu основної системи. Це може стосуватися таких випадків:
Якщо ви використовуєте sVirt для обмеження qemu, це може запобігти деяким нападам.
Раніше, якщо надходила команда щодо вставляння ключа SSH до гостьової системи, virt-customize (а отже, virt-builder) створювала каталог .ssh і файл .ssh/authorized_keys із надто широким доступом, що надавало стороннім користувачам доступ до читання цих даних. Тепер цей каталог і файл створюються з правами доступу 0700 і 0600, відповідно, що збігається із правилами, які використовує програма ssh-copy-id(1).
Нові програмні інтерфейси
libguestfs: trace: foo
на таке:
libguestfs: trace: ID: foo
що спрощує стеження за трасуванням у багатопотокових програма або там, де програма використовує декілька дескрипторів (особливо virt-v2v).
Інші зміни у програмному інтерфейсі
Це також додає "full", який відповідає повному розміщенню, але використовує posix_fallocate(3) для забезпечення ефективності.
Вилучено параметр "./configure --enable-valgrind-daemon".
Тепер libguestfs не можна зібрати на дистрибутивах ери RHEL 5 (близько 2007 року). Див. гілку "oldlinux", якщо вам потрібна (обмежена) підтримка RHEL 5.
Virt-p2v тепер можна зібрати на дистрибутивах Linux ери RHEL 6 (близько 2010 року).
Тепер для збирання з git потрібен OCaml ≥ 3.11 (випущено у 2008 році).
Для збирання прив'язок до Perl тепер потрібен "Module::Build" (замість "ExtUtils::MakeMaker").
Збирання має пришвидшитися (особливо нарощувальне повторне збирання), оскільки виконано певну роботу із зменшення тривалості збирання.
Для запуску генератора під час збирання потрібні OCaml і модуль findlib OCaml. Раніше збирання завершувалося помилкою, якщо не було встановлено findlib.
Тести "make check" тепер виконуються у паралельному режимі (у межах кожного з каталогів тестування).
"make install" тепер встановлює файли OCaml bindtests.* правильно.
"make install" тепер можна запускати двічі. Раніше, під час другого запуску видавалося повідомлення про помилку.
"make clean" тепер має вилучати майже усі файли, які створює "make".
Додано нове правило "make installcheck", яке уможливлює тестування встановленої версії libguestfs.
Певних зусиль було докладено до мінімізації розміру базової системи, що зменшило об'єм тимчасового диска і час, потрібний на обробку у libguestfs.
Базова система тепер передає назву NIC до dhcpd, це виправляє повисання під час роботи базової системи у деяких дистрибутивах (Cédric Bosdonnat).
Тепер створюється "Guestfs.Errno" OCaml (Pino Toscano).
У засобах мовою OCaml загальний код тепер обробляє --debug-gc, --verbose та інші загальні параметри (Roman Kagan, Pino Toscano).
Комплекс тестування virt-v2v надає нам змогу завантажувати тестовані гостьові системи у фіксовані моменти часу у минулому, забезпечуючи надійну роботу системи повторної активації Windows.
Реалізовано новий внутрішній програмний інтерфейс для читання і запису підпроцесів за допомогою каналу з коду бібліотеки.
Використано програму "deheader" для вилучення невикористаних інструкцій "#include".
У засобах мовою OCaml модулі "Char" і "String" тепер наявно посилаються на модулі "Common_utils.Char" і "Common_utils.String" (замість модулів зі stdlib). Модулі "Common_utils" містять декілька додаткових допоміжних функцій для роботи із символами і рядками, а також приховування деяких незахищених функцій у stdlib.
Тепер запускається набагато більше тестів virt-v2v, навіть якщо не встановлено rhsrvany і virtio-win (Roman Kagan).
Величезний файл configure.ac було поділено на декілька менших файлів із назвами m4/guestfs_*.m4.
Застарілі каталоги tests/data і tests/guests було пересунуто до test-data/. Цей новий каталог верхнього рівня містить усі дані засобів тестування, які є спільними, великим і/або використовуються у декількох тестах.
Створено новий каталог верхнього рівня website/, який містить загальнодоступні дані сайта http://libguestfs.org (або більшу частину цих даних).
Нечітке тестування засобів інспектування (tests/fuzz) було вилучено.
Virt-p2v тепер зберігає виведення dmesg фізичної машини джерела до каталогу діагностичних даних сервера перетворення, що діагностику у випадку нестачі драйверів, мікропрограми тощо.
guestfs-examples(1), guestfs-faq(1), guestfs-performance(1), guestfs-recipes(1), guestfs-testing(1), guestfs(3), guestfish(1), http://libguestfs.org/
Richard W.M. Jones
Copyright (C) 2009-2020 Red Hat Inc.
To get a list of bugs against libguestfs, use this link: https://bugzilla.redhat.com/buglist.cgi?component=libguestfs&product=Virtualization+Tools
To report a new bug against libguestfs, use this link: https://bugzilla.redhat.com/enter_bug.cgi?component=libguestfs&product=Virtualization+Tools
When reporting a bug, please supply:
2021-01-05 | libguestfs-1.44.0 |