VMSTAT(8) | Керування системою | VMSTAT(8) |
vmstat — програма для виведення статистичних звітів щодо використання віртуальної пам’яті.
vmstat [параметри] [затримка [число]]
vmstat повідомляє дані щодо процесів, пам’яті, розподілу на сторінки, введення-виведення блоків, пасток, дисків та роботи процесора.
Перший створений звіт надає середні дані з часу останнього перезавантаження. Наступні звіти надають дані щодо фрагмента часу, який визначається параметром затримка. Дані звітів щодо процесів та споживання пам’яті відповідають моменту запуску програми.
r: кількість придатних до роботи процесів (запущених або таких, що чекають на запуск). b: кількість заблокованих процесів, які очікують на завершення введення-виведення.
На показ цих даних впливає параметр --unit.
swpd: об’єм використаної резервної пам’яті. free: об’єм невикористаної пам’яті. buff: об’єм пам’яті, використаної для буферів. кеш: об’єм пам’яті, використаної для кешування. inact: об’єм неактивної пам’яті (параметр -a). активно: об’єм активної пам’яті (параметр -a).
На показ цих даних впливає параметр --unit.
si: об’єм зарезервованої пам’яті, взятої з диска (/с). so: об’єм зарезервованої пам’яті, записаної на диск (/с).
bi: кількість блоків, отриманих із блокового пристрою (блоків/с). bo: кількість блоків, надісланих на блоковий пристрій (блоків/с).
in: кількість переривань за секунду, включно із перериваннями годинника. cs: кількість перемикань контекстів за секунду.
Відсоткові значення загального часу використання процесора.
us: час, витрачений на виконання коду, який не є кодом ядра (час користувача, разом з часом nice). sy: час, витрачений на виконання коду ядра (системний час). id: час, витрачений на бездіяльність. До ядра Linux 2.5.41 включав час на очікування введення-виведення. wa: час, витрачений на очікування введення-виведення. До ядра Linux 2.5.41 його було включено до часу бездіяльності. st: час, запозичений з віртуальної машини. До ядра Linux 2.6.11 позначався як час невідомого призначення.
загалом: загальна кількість успішних читань. об’єднано: групові читання (такі, які дають один сеанс введення-виведення). сектори: кількість успішно прочитаних секторів. мс: час, витрачений на читання, у мілісекундах.
загалом: загальна кількість успішних записів. об’єднано: групові записи (такі, які дають один сеанс введення-виведення). сектори: кількість успішно записаних секторів. мс: час, витрачений на запис, у мілісекундах.
пот.: поточні дії з введення-виведення с: секунди, витраченні на введення-виведення
чит.: загальне кількість читань, виданих для цього розділу чит. секторів: загальна кількість читань секторів для розділу запис: загальна кількість записів, виданих для цього розділу запитаних записів: загальна кількість запитів щодо запису, які було надіслано для розділу
кеш: назва кешу числ: кількість поточних активних об’єктів загалом: загальна кількість доступних об’єктів розмір: розмір кожного з об’єктів сторінки: кількість сторінок з принаймні одним активним об’єктом
Для роботи vmstat не потрібні додаткові права доступу.
Ці звіти призначено для полегшення виявлення вузьких місць системи. vmstat у Linux не вважає себе запущеним процесом.
Розмір усіх блоків у linux у поточній версії дорівнює 1024 байтам. Старі версії ядер можуть повідомляти про блоки розміром 512 байтів, 2048 байтів або 4096 байтів.
Починаючи з версії procps 3.1.9, у vmstat передбачено можливість вибору одиниць виміру (k, K, m, M). Типовою одиницею у типовому режимі є K (1024 байтів).
vmstat uses slabinfo 1.1
/proc/meminfo /proc/stat /proc/*/stat
Не табулює дані щодо введення-виведення за пристроями і не визначає кількості системних викликів.
Створено
Henry Ware.
Fabian
Frédérick
(статистика
щодо диска,
частин,
розділів...)
Про вади, будь ласка, повідомляйте на адресу procps@freelists.org
4 червня 2020 року | procps-ng |