DOKK / manpages / debian 12 / calibre / ebook-convert.1.uk
EBOOK-CONVERT(1) calibre EBOOK-CONVERT(1)

ebook-convert - ebook-convert

ebook-convert вхідний_файл вихідний_файл [параметри]


Виконати перетворення електронної книги з одного формату до іншого.

вхідний_файл є назвою початкового файла, а вихідний_файл — файла результатів . Обидва слід вказати як перші два аргументи команди.

Формат перетворення електронної книги визначається за суфіксом назви файла вихідний_файл. вихідний_файл також можна вказати у особливому форматі — .EXT, де EXT є його суфіксом назви. У цьому випадку назви вхідного і вихідного файлів будуть збігатися. Врахуйте, що назви файлів не можуть починатися з дефіса. В результаті, якщо вихідний_файл не має суфікса назви, він визначається як тека, — до цієї теки буде записано дані у форматі «open ebook» (OEB), які є збіркою з файлів HTML. Ці файли, як правило, надсилаються до модуля виведення даних.

Після визначення вхідного та вихідного файлів ви можете налаштувати перетворення, вказавши різні параметри. Доступні параметри залежать від формату вхідного і вихідного файлів. Для отримання довідки вкажіть вхідний і вихідний файл, потім скористайтеся параметром -h.

Для отримання повної інформації щодо системи перетворення ознайомтеся з Перетворення даних електронних книг

Якщо ви передаєте аргументи ebook-convert, які містять пробіли, додайте навколо таких аргументів лапки. Приклад: «/some path/with spaces»

Параметри і типові значення параметрів можуть бути різними, залежно від формату вхідних і вихідних даних. Отже, завжди варто спочатку з ними ознайомитися за допомогою такої команди:

ebook-convert myfile.input_format myfile.output_format -h

Нижче наведено параметри, які є спільними для усіх перетворень, а далі, параметри, які є специфічними для кожного з форматів вхідних та вихідних даних.

  • ВХІДНІ ПАРАМЕТРИ
  • ВИХІДНІ ПАРАМЕТРИ
  • ВИГЛЯД І ПОВЕДІНКА
  • ЕВРИСТИЧНА ОБРОБКА
  • ПОШУК З ЗАМІНОЮ
  • ВИЯВЛЕННЯ СТРУКТУРИ
  • ЗМІСТ
  • МЕТАДАНІ
  • ДІАГНОСТИКА

показати це довідкове повідомлення і завершити роботу

Вкажіть профіль введення. Профіль введення вказує засобу перетворення, як інтерпретувати різну інформацію всередині вхідного документа. Наприклад, роздільна здатність залежить від довжини (довжини в пікселях). Варіанти: cybookg3, cybook_opus, default, hanlinv3, hanlinv5, illiad, irexdr1000, irexdr800, kindle, msreader, mobipocket, nook, sony, sony300, sony900

Показати список назв вбудованих рецептів. Ви можете створити електронну книгу на основі вбудованого рецепту ось так: ebook-convert "Назва рецепту.recipe" файл_результату.epub

Вкажіть вихідний профіль. Вихідний профіль вказує засобу перетворення, як оптимізувати створений документ для вказаного пристрою (зокрема, шляхом зміни розмірів зображень відповідно до розмірів екрана пристрою), втім, потреба у такій оптимізації виникає нечасто. Варіанти:cybookg3, cybook_opus, default, hanlinv3, hanlinv5, illiad, ipad, ipad3, irexdr1000, irexdr800, jetbook5, kindle, kindle_dx, kindle_fire, kindle_oasis, kindle_pw, kindle_pw3, kindle_scribe, kindle_voyage, kobo, msreader, mobipocket, nook, nook_color, nook_hd_plus, pocketbook_inkpad3, pocketbook_lux, pocketbook_hd, pocketbook_900, pocketbook_pro_912, galaxy, sony, sony300, sony900, sony-landscape, sonyt3, tablet, generic_eink, generic_eink_large, generic_eink_hd

показати дані щодо версії програми і завершити роботу

ВХІДНІ ПАРАМЕТРИ

Параметри для керування опрацюванням вхідного файла mobi

Вкажіть кодування знаків для вхідного документа. Якщо кодування вказано тут, то це перезапише всі кодування, які мав документ в собі. Особливо придатно для документів, які не мають вказаного кодування, або ж мають вказане неправильне кодування.

ВИХІДНІ ПАРАМЕТРИ

Параметри для керування опрацюванням вихідного файла epub

Вимкнути розрізання на межах сторінок. Зазвичай, файли вхідних даних автоматично поділяються на два файли у місці кожної межі сторінки. Таким чином можна отримувати електронні книги, які швидше обробляються і потребують для читання менше ресурсів. Розрізання є доволі повільною процедурою, тому якщо у вашому файлі дуже багато меж сторінок, вам слід вимкнути розрізання на межі сторінок.

Цей пункт може знадобитися, лише якщо ви маєте намір використовувати EPUB для читання у FBReaderJ. Програма спростить файлову систему у EPUB, розташувавши всі файли на верхньому рівні.

Вставити вбудований зміст, який буде показано як частину основного вмісту книги.

Розташувати вбудований зміст наприкінці книги, а не на її початку.

Версія EPUB файла, який слід створити. EPUB 2 є найрозсповсюдженішим і найсуміснішим. Використовуйте версію EPUB 3, лише якщо справді цього потребуєте.

Видобути вміст створеного файла EPUB до вказаної теки. Перед видобуванням вміст теки буде вилучено, тому вам слід бути обережними.

Розділяти на частини усі файли HTML більшого розміру, аніж вказано тут (у кБ). Це необхідно, оскільки більшість пристроїв читання EPUB не можуть працювати з файлами великих розмірів. Типовий розмір у 260 кБ — це розмір, сумісний з Adobe Digital Editions. Встановіть значення 0, щоб вимкнути поділ на основі розміру.

Зазвичай, якщо у файлі вхідних даних не міститься зображення обкладинки, а ви не вказали цього зображення явно, буде створено стандартну обкладинка з назвою, іменем автора тощо. За допомогою цього пункту можна вимкнути створення таких обкладинок.

Не використовувати зображення SVG для обкладинок книжок. Позначте цей пункт, якщо створений файл EPUB буде використано на пристрої, на якому не передбачено підтримки SVG, зокрема на iPhone або JetBook Lite. Якщо цей пункт не буде позначено, на таких пристроях обкладинку буде показано як порожню сторінку.

Якщо буде позначено цей пункт, у разі використання зображення обкладинки у форматі SVG масштаб буде підібрано так, щоб зображення займало максимальну площу екрана, але без зміни співвідношення його розмірів (відношення ширини до висоти). Це може призвести до появи білих смуг з боків або згори і знизу, але зображення не буде викривлено. Якщо пункт не буде позначено, можливі невеликі викривлення, але білих смуг навколо зображення не буде.

Якщо вказано, додаток виведення даних спробує створити зручні для читання виведені дані. Може не мати жодного ефекту для деяких додатків виведення даних.

Заголовок для будь-якого згенерованого in-line змісту.

ВИГЛЯД І ПОВЕДІНКА

Параметри для керування за зовнішнім виглядом вихідного файла

Перетворити символи Unicode на символи ASCII. Будьте обережні з використанням цієї можливості, оскільки всі символи Unicode буде замінено на символи ASCII. Наприклад, «Pelé» буде замінено на «Pele». Крім того, зауважте, що якщо у певного символу є декілька представлень (наприклад, спільні символи китайської та японської мов), представлення буде виконано відповідно до поточної мови інтерфейсу calibre.

Розмір основного шрифту у пунктах. На основі цього розміру буде визначено масштаб всіх інших шрифтів у книзі. Якщо буде вибрано більший розмір, всі шрифти у результаті будуть більшими. Типово, коли значенням є нуль, розмір основного шрифту буде вибрано на основі вибраного вами профілю виведення даних.

Змінити текст вирівнювання. У разі визначення значення «Ліворуч» перетворює всі вирівняні фрагменти тексту на вирівняні ліворуч (тобто невирівняні) фрагменти. У разі визначення значення «Вирівняти» перетворює всі невирівняні фрагменти на вирівняні. У разі визначення значення «Оригінал» (типове) початкове вирівнювання тексту не буде змінено. Зауважте, що можливість вирівнювання передбачено лише у деяких з форматів виведення даних.

Заборонити масштабування шрифтів.

Вбудувати усі шрифти, які використано у документі і ще не вбудовано до нього. Програма виконає пошук шрифтів на вашому комп’ютері і, якщо шрифти буде знайдено, вбудує їх до документа, зокрема у форматі EPUB, AZW3, DOCX та PDF. Будь ласка, зважте на умови ліцензування, пов’язані з вбудовуванням шрифтів до цього документа.

Вбудувати до електронної книги вказану гарнітуру шрифтів. Таким чином можна визначити «основний» шрифт, який буде використано у книзі. Якщо у документі з вхідними даними визначаються власні шрифти, вони матимуть вищий за основний шрифт пріоритет. Для вилучення шрифтів з вхідних даних ви можете скористатися пунктом фільтрування даних щодо стилю. Зауважте, що вбудовування шрифтів працює лише у деяких форматах виведення даних, зокрема EPUB, AZW3 та DOCX.

Типово, calibre використовуватиме скорочену форму різноманітних властивостей CSS, зокрема полів, фаски, рамки тощо. За допомогою цього параметра можна наказати програмі використовувати розширену форму. Зауважте, що записи CSS завжди розгортаються під час створення файлів EPUB, якщо встановлено один з профілів виведення даних Nook, оскільки у таких профілях не передбачено обробки скорочених записів CSS.

Шлях до таблиці стилів CSS або код CSS. Вказаний код CSS буде додано до правил щодо стилів з файла початкових даних, отже ним можна скористатися для змінити початкових правил.

Список властивостей CSS, розділених комами, записи з якого слід вилучити з усіх правил стилів CSS. Корисно, якщо визначення даних стилів запобігає використанню параметрів вашого пристрою. Приклад: font-family,color,margin-left,margin-right

Список відповідності назв розмірів шрифтів у CSS розмірам шрифтів у пунктах. Приклад: 12,12,14,16,18,20,22,24. У прикладі вказано відповідність всіх розмірів від xx-малі до xx-великі, останній розмір відповідає величезному шрифту (huge). У алгоритмі масштабування шрифтів ці значення використовуються для зміни масштабів шрифтів. Типово використовується список відповідності на основі вибраного вами профілю обробки даних.

Вставте порожній рядок між абзацами. Не буде працювати, якщо вихідний файл не використовує абзаци (<p> або <div> теґи).

Встановити висоту вставлених порожніх рядків (у em). Висота рядків між абзацами буде вдвічі більшою за вказане тут значення.

Зберігати лігатури у поточному вхідному документі. Лігатура — це особливий спосіб розташовування пар символів, зокрема ff, fi, fl тощо. На більшості пристроїв для читання не передбачено підтримки лігатур у разі використання типових шрифтів, отже лігатури навряд чи буде показано відповідним чином. Типово, calibre перетворить лігатури на пари звичайних символів. Якщо буде позначено цей пункт, програма зберігатиме лігатури.

Висота рядка у пунктах. Визначає інтервал між послідовними рядками тексту. Використовується лише для елементів, для яких не визначено власної висоти рядка. Здебільшого, краще користуватися мінімальною висотою рядка. Типово, програма не вноситиме змін до висоти рядка.

У деяких документах з вадами у форматуванні таблиці використовуються для керування компонуванням тексту на сторінці. Під час перетворення таких документів часто текст виповзає за сторінку або виникають інші помітні помилки у форматуванні. За допомогою цього пункту можна наказати програмі видобути вміст з таблиць і показати його у звичайному послідовному представленні.

Вкажіть ширину нижнього поля сторінки у пунктах. Типове значення — 5.0. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

Вкажіть ширину лівого поля сторінки у пунктах. Типове значення — 5.0. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

Вкажіть ширину правого поля сторінки у пунктах. Типове значення — 5.0. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

Вкажіть ширину верхнього поля сторінки у пунктах. Типове значення — 5.0. Визначення від’ємного значення призведе до того, що поля просто не буде (поля, визначені у початковому документі, буде збережено). Примітка: у форматах із жорстким розбиттям на сторінки, зокрема PDF і DOCX, використовуються власні параметри полів, які мають вищий пріоритет за ці.

Мінімальна висота рядка у відсотках від обчисленого розміру шрифту елемента. calibre визначити висоту рядків так, щоб вона була більшою за це значення, незалежно від параметрів, визначених у вхідному документі. Встановлення нульового значення вимикає використання мінімальної висоти. Типовим значенням є 120%. Цьому пункту слід надавати перевагу перед безпосереднім визначенням висоти рядка. Ви, наприклад, можете встановити подвійний інтервал між рядками, якщо встановите тут значення 240.

Вилучати інтервали між абзацами. Також встановити відступ абзацу у значення 1,5 em. Вилучення інтервалів не працюватиме, якщо у файлі початкових даних не використовуються абзаци (теґи <p> і <div>).

Під час вилучення calibre порожніх рядків між абзацами для полегшення читання автоматично встановлюється відступ абзацу. За допомогою цього пункту можна змінити ширину цього відступу (у одиницях em). Якщо встановити це значення від'ємним, використовуватиметься відступ, вказаний у початковому документі, тобто calibre його не змінюватиме.

Перетворити звичайні лапки, дефіси та багатокрапки на належні типографські відповідники. Докладніше про перетворення можна дізнатися зі сторінки https://daringfireball.net/projects/smartypants.

Обмежувати кількість символів у всіх вбудованих шрифтах. Множину символів шрифту буде обмежено до тієї, яка використовується у документі. Таким чином, файли шрифтів ставатимуть меншими. Корисно, якщо виконується вбудовування шрифту зі значним набором символів, з яких використовується лише незначна частина.

Шлях до файла, що містить правила перетворення стилів CSS у цій книзі. Найпростішим способом створення такого файла є використання майстра для створення правил із графічного інтерфейсу calibre. Пункт цього майстра у діалоговому вікні перетворення: «Вигляд і поведінка -> Перетворити стилі». Після створення правил, ви можете скористатися кнопкою «Експортувати» для збереження правил до файла.

Шлях до файла, що містить правила перетворення HTML у цій книзі. Найпростішим способом створення такого файла є використання майстра для створення правил із графічного інтерфейсу calibre. Пункт цього майстра у діалоговому вікні перетворення: «Вигляд і поведінка -> Перетворити HTML». Після створення правил, ви можете скористатися кнопкою «Експортувати» для збереження правил до файла.

Перетворити форматовані лапки, тире та трикрапки на звичайні еквіваленти.

ЕВРИСТИЧНА ОБРОБКА

Внести зміни до тексту або структури документа за допомогою типових взірців. Типово вимкнено. Скористайтеся --enable-heuristics, щоб увімкнути. Окремі дії можна буде вимкнути за допомогою параметрів --disable-

*

.

Виконати аналіз слів з дефісами у документі. Для визначення дії, яку слід виконати з дефісом (зберегти чи вилучити) як словник використовуватиметься сам текст документа.

Вилучити з документа порожні абзаци, якщо їх розташовано між будь-якими іншими абзацами

Перетворити відступи, створені за допомогою декількох нероздільних об’єктів пробілів, у відступи, відповідні таблиці стилів CSS.

Вирівняні ліворуч роздільники сцен буде вирівняно за центром. Гнучкі розриви сцен декількома порожніми рядками буде замінено горизонтальними лініями.

Знайти типові слова та взірці, які позначають курсив, і відтворити курсив у тексті.

Виявити неформатовані заголовки і підзаголовки глав. Ці заголовки буде замінено теґами h2 і h3. Позначення цього пункту не призведе до створення змісту, але ним можна скористатися у поєднанні з пунктом виявлення структури для створення змісту.

Шукати послідовності з теґів <h1> або <h2>. Такі теґи має бути перенумеровано, щоб запобігти поділу тексту посередині заголовків глави.

Скасувати перенесення рядків на основі пунктуації та іншого форматування.

Увімкнути евристичну обробку. Цей пункт має бути позначено, щоб програма могла виконувати будь-яку евристичну обробку.

Коефіцієнт, який буде використано для визначення довжини рядків, які слід з’єднувати. Коректні значення лежать у діапазоні від 0 до 1. Типовим є значення 0,4, трошки менше за половину довжини рядка. Якщо з’єднанню підлягають лише декілька рядків у документі, вам слід вибрати менше значення.

Замінити роздільник сцен вказаним текстом. Типово буде використано текст з вхідного документа.

ПОШУК З ЗАМІНОЮ

Внести зміни до тексту або структури документа за допомогою визначених користувачем взірців.

Шлях до файла, який містить формальні вирази для пошуку із заміною. У файлі мають міститися один за одним рядки, у одному з яких має бути вказано формальний вираз, а у іншому — шаблон заміни (може бути порожнім). У формальному виразі має бути використано синтаксичні правила побудови формальних виразів Python. Слід також використовувати у файлі кодування UTF-8.

Замінник тексту, знайденого за допомогою sr1-пошуку.

Шаблон пошуку (формальний вираз), який буде замінено під час sr1-пошуку.

Замінник тексту, знайденого за допомогою sr2-пошуку.

Шаблон пошуку (формальний вираз), який буде замінено під час sr2-пошуку.

Замінник тексту, знайденого за допомогою sr3-пошуку.

Шаблон пошуку (формальний вираз), який буде замінено під час sr3-пошуку.

ВИЯВЛЕННЯ СТРУКТУРИ

Контроль автоматичного визначення структури документа.

Вираз XPath для виявлення заголовків глав. Типово теґи <h1> або <h2>, які містять слова «chapter», «book», «section», «prologue», «epilogue» або «part», а також теґи, що містять class="chapter", вважатимуться теґами заголовків глав. Вказаний вираз має оброблятися як список елементів. Щоб вимкнути виявлення глав, скористайтеся виразом «/». Докладніший опис цієї можливості можна знайти у настановах щодо XPath у підручнику користувача calibre.

--chapter-mark
Вкажіть спосіб позначення виявлених глав. Значення "pagebreak" призведе до вставлення розривів сторінок перед главами. Значення "rule" призведе до вставлення лінії перед главами. Значення "none" призведе до вимикання позначення глав, а значення "both" — до використання розривів сторінок і ліній для позначення глав.

У деяких документах поля сторінки визначаються за допомогою лівого і правого поля для кожного з абзаців. calibre намагатиметься виявити і вилучити такі поля. Іноді може призвести до вилучення полів, які не слід вилучати. У такому разі ви можете вимкнути вилучення.

Вставити метадані книги на початку книги. Корисне, якщо на вашому пристрої для читання електронних книжок не передбачено можливості безпосереднього показу метаданих або пошуку за метаданими.

Вираз XPath. Розриви сторінок буде вставлено до вказаних елементів. Щоб вимкнути, вкажіть такий вираз: /

Використати обкладинку з початкового файла, а не вказану обкладинку.

Вилучати перше зображення з початкової електронної книги Корисно, якщо у початковому документі першим зображенням є зображення обкладинки, яке не позначено відповідним чином. Збереження такого зображення призведе до появи у перетвореній книзі двох зображень обкладинок: початкового і створеного calibre.

Вираз XPath для визначення місця у документі, з якого слід розпочати читання. У деяких програмах для читання (найвідомішою з яких є програма для читання Kindle) це місце використовується як місце, з якого слід відкривати книгу. З докладнішими довідковими даними щодо користування цією можливістю можна ознайомитися у настановах щодо XPath у «Підручнику користувача» calibre.

ЗМІСТ

Керування автоматичним створенням змісту. Типово, якщо файл має зміст, його буде використовуватися замість автоматично створеного.

Під час створення змісту на основі посилань у початковому документі дозволити дублювання записів, тобто дозволити використання записів з однаковим текстом, якщо ці записи посилаються на різні місця у тексті.

Вираз XPath, який визначає всі мітки, які слід додати до змісту на першому рівні. Вказаний вираз має пріоритет над усіма формами автоматичного визначення. Приклади можна знайти у настановах з XPath у підручнику для користувачів calibre.

Вираз XPath, який визначає всі мітки, які слід додати до змісту на другому рівні. Всі записи буде додано після попереднього запису першого рівня. Приклади можна знайти у настановах з XPath у підручнику для користувачів calibre.

Вираз XPath, який визначає всі мітки, які слід додати до змісту на третьому рівні. Всі записи буде додано після попереднього запису другого рівня. Приклади можна знайти у настановах з XPath у підручнику для користувачів calibre.

Максимальна кількість посилань, які буде додано до змісту. 0 вимикає додавання. Типове значення: 50. Посилання буде додано до змісту, лише якщо буде виявлено меншу за вказану кількість глав.

Не додавати автоматично визначені розділи до змісту.

Вилучити зі змісту записи, які відповідають вказаному формальному виразу. Відповідні записи і всі дочірні записи цих записів буде вилучено.

Якщо буде знайдено менше цієї кількості розділів, то посилання будуть встановлені на сторінку змісту. Типове значення: 6

Зазвичай, якщо файл джерела вже містить дані змісту, його пріоритет буде вищим за пріоритет автоматично створеного змісту. Якщо буде використано цей пункт, завжди використовуватиметься автоматично створений зміст.

МЕТАДАНІ

Параметри для встановлення метаданих вихідного файла

Рядок, що використовується для сортування за автором.

Вказати авторів. Декілька авторів повинні бути розділені амперсандами (&).

Вказати того, ким було створено книгу.

Встановити опис електронної книги.

Встановити обкладинку для вказаного файла або URL

Вказати ISBN книги.

Встановити мову.

Встановити дату публікації (припускається визначеною у локальному часовому поясі, окрім випадків, коли часовий пояс вказано явно)

Встановити запис видавця електронної книги.

Вказати оцінку. Може бути число між 1 і 5.

Прочитати метадані з вказаного файла OPF. Прочитані з цього файла метадані перевизначать будь-які інші метадані у початковому файлі.

Вказати цикл, до якого належить книжка.

--series-index
Вказати номер книги в циклі.

Вказати мітки для книги. Повинні бути розділені комами.

Встановити часову позначку для книги (більше ніде не використовується)

Вказати заголовок

--title-sort
Версія заголовка, що використовується для сортування.

ДІАГНОСТИКА

Параметри для полегшення зневаджування перетворення

Зберігати виведені дані на різних кроках перетворення до вказаної теки. Корисно, якщо ви не впевнені, на якому кроці сталася помилка.

Рівень докладності. Вкажіть декілька разів, якщо рівень слід збільшити. Двом параметрам відповідає максимальний рівень докладності, одному — середній рівень. Якщо параметр не вказано, рівень докладності буде найнижчим.

Kovid Goyal

Kovid Goyal

лютого 17, 2023 6.13.0