UUID(3) | Підручник програміста | UUID(3) |
uuid — бібліотека сумісних із DCE для роботи із універсальними унікальними ідентифікаторами
#include <uuid.h>
Бібліотеку UUID використовують для створення унікальних ідентифікаторів для об'єктів, доступ до яких можна здійснювати поза локальною системою. Ця бібліотека створює UUID, які є сумісними із створеними програмою uuidgen(1) з середовища для розподілених обчислень (DCE) Фундації вільного програмного забезпечення (OSF).
Створені цією бібліотекою UUID можна обґрунтовано вважати унікальними у межах операційної системи і унікальним серед усіх систем. Ними можна скористатися, наприклад, для створення унікальних кук HTTP між декількома вебсерверами без обміну даними між серверами і без застережень щодо конфлікту назв.
Ця бібліотека створює UUID, які є сумісними з DCE 1.1 OSF і засновані на хешах UUID V3 і V5 і сумісні з RFC-4122 <https://tools.ietf.org/html/rfc4122>.
Theodore Y. Ts’o
uuid_clear(3), uuid_compare(3), uuid_copy(3), uuid_generate(3), uuid_is_null(3), uuid_parse(3), uuid_time(3), uuid_unparse(3)
Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
libuuid є частиною пакунка util-linux, починаючи з версії 2.15.1. Пакунок можна отримати з Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
11 травня 2022 року | util-linux 2.38.1 |