MKSWAP(8) | Керування системою | MKSWAP(8) |
mkswap — налаштовування області резервної пам'яті Linux
mkswap [параметри] пристрій [розмір]
mkswap налаштовує область резервної пам'яті Linux на пристрої або у файлі.
Аргументом пристрій, зазвичай, є розділ диска (щось подібне до /dev/sdb7), але ним може бути і файл. Ядро Linux не обробляє ідентифікатори розділів, але у багатьох скриптах встановлення припускають, що розділи, що належать до шістнадцяткового типу 82 (LINUX_SWAP), призначено для розділів резервної пам'яті. (Попередження: для розділів Solaris теж використано цей тип. Будьте обережні, щоб не знищити ваші розділи Solaris.)
Параметр розмір є зайвим, але його підтримку збережено з міркувань зворотної сумісності. (Він задає бажаний розмір області резервної пам'яті у 1024-байтових блоках. mkswap використовуватиме увесь розділ або файл, якщо параметр не вказано. Не варто його вказувати — малесенька друкарська помилка може знищити вміст вашого диска.)
Після створення області резервної пам'яті, вам слід віддати команду swapon(8), щоб почати нею користуватися. Зазвичай, області резервної пам'яті потрапляють до списку /etc/fstab, отже, система починає ними користуватися під час завантаження після команди swapon -a, яка є частиною скрипту завантаження.
Заголовок резервної пам'яті не використовує перший блок. Там можуть бути завантажувач або мітка диска, але розміщувати їх там не варто. Рекомендованим є використання окремого розділу для області резервної пам'яті Linux.
mkswap, подібно до багатьох інших mkfs-подібних допоміжних програм, витирає перший блок розділу, щоб зробити будь-які інші попередні файлові системи невидимими.
Втім, mkswap відмовляється витирати перший блок на пристрої із міткою диска (SUN, BSD, ...).
-c, --check
-f, --force
Також, без цього параметра, mkswap відмовлятиметься витирати перший блок на пристрої із таблицею розділів.
-q, --quiet
-L, --label мітка
--lock[=режим]
-p, --pagesize розмір
-U, --uuid UUID
clear
random
time
-v, --swapversion 1
--verbose
-h, --help
-V, --version
LIBBLKID_DEBUG=all
LOCK_BLOCK_DEVICE=<режим>
Максимальний корисний розмір області резервної пам'яті залежить від архітектури і версії ядра системи.
Максимальна кількість сторінок, які можна адресувати у заголовку області резервної пам'яті дорівнює 4294967295 (максимальне значення 32-бітового цілого числа без знаку). Решту місця на пристрої резервної пам'яті буде проігноровано.
У поточних версіях Linux уможливлює використання 32 областей резервної пам'яті. Області резервної пам'яті можна переглядати у файлі /proc/swaps.
mkswap відмовиться працювати із областями, які є меншими за 10 сторінок.
Якщо вам не відомий розмір сторінки, який використано у вашій системі, ви можете ознайомитися із ним за допомогою команди getconf PAGESIZE.
Щоб налаштувати файл резервної пам'яті, слід створити цей файл до його ініціалізації за допомогою mkswap, наприклад, за допомогою командного рядка
# dd if=/dev/zero of=swapfile bs=1MiB count=$((8*1024))
для створення файла резервної пам'яті розміром у 8 ГіБ.
Будь ласка, ознайомтеся із зауваженнями на сторінці підручника swapon(8) щодо *обмежень використання файла резервної пам'яті* (дірки, попередній розподіл і проблеми із копіюванням при записі).
Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
mkswap є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
11 травня 2022 року | util-linux 2.38.1 |