DOKK / manpages / debian 12 / rkward-data / rkward.1.uk
rkward(1) Інструкція користувача KDE rkward(1)

НАЗВА

rkward - Графічна оболонка KDE для R

КОРОТКИЙ ОГЛЯД

rkward [--evaluate код R] [--debug-level рівень] [--debug-flags прапорці] [--debug-output місце] [--backend-debugger команда діагностики] [--r-executable шлях до виконуваного файла] [--reuse] [--autoreuse] [--nowarn-external] [загальні параметри KDE] [загальні параметри Qt] [файли, які слід відкрити]

ОПИС

RKWard — графічний інтерфейс і комплексне середовище розробки для скриптової мови R, призначеної для статистичних розрахунків.

Щоб дізнатися більше, будь ласка, зверніться до сайта RKWard[1] та документації у самій програмі RKWard.

ПАРАМЕТРИ

--evaluate код R

Вказаний код R обробляється після запуску RKWard та завантаження будь-якого вказаного робочого просту. Цей параметр здебільшого корисний для автоматичного тестування.

--debug-level рівень

Докладність діагностичних повідомлень. Значення від 0 до 5. 0 — ніяких повідомлень, 5 — усі повідомлення, зокрема дані щодо трасування функцій. Типове значення — 2.

--debug-output місце

Місце, куди слід надіслати діагностичні дані. Типовим є збереження даних у файлів у тимчасовому каталозі. Якщо буде вказано «terminal», діагностичні дані записуватимуться до stderr (корисно для діагностики проблем із запуском). Зауважте, що діагностичні дані від процесу модуля обробки завжди зберігатимуться у файлі.

--debug-flags прапорці

Надає змогу вказати, які розділи коду слід діагностувати. Прапорці вказуються у двійковому форматі. Документацію наведено у файлах коду, оскільки цей параметр призначено для внутрішнього використання.

--backend-debugger команда

Виконати модуль обробки RKWard з використанням вказаної команди діагностики. Щоб додати параметри командного рядка до команди засобу діагностики, візьміть їх у одинарні лапки ('') разом із командою. ЗАУВАЖЕННЯ: аргументи засобу діагностики слід відокремлювати пробілами. Якщо це неможливо, вам слід написати власний скрипт-обгортку, який викликатиме засіб діагностики. Крім того, переконайтеся, що відповідним чином переспрямовано вихід і/або вхід засобу діагностики. Приклади наведено нижче.

--r-executable команда

Якщо встановлено декілька дистрибутивів R, вказує, яким з них слід скористатися. Приклад: /usr/bin/R. Ви також можете скористатися рядком "auto", визначення якого призведе до того, що RKWard намагатиметься знайти R у одному зі стандартних каталогів для встановлення програм. ЗАУВАЖЕННЯ: хоча поточна версія RKWard часто може працювати із найновітнішими версіями R, іноді програму доводиться повторно збирати для сумісності із новою версією або вона може бути взагалі не сумісна із найновішим R.

--reuse

Якщо екземпляр RKWard вже запущено, його буде пересунуто на передній план стільниці і відкрито у ньому вказані вами файли, які слід відкрити. Зауважте, що якщо екземпляр програми використовується повторно за допомогою цього параметра, усі інші параметри буде проігноровано.

--autoreuse

Схожий на --reuse, якщо задано аргумент файла, інакше запускає новий екземпляр програми. Призначено для використання у файлі .desktop.

--nowarn-external

Зазвичай, якщо додатки RKWard викликаються з командного рядка (тобто у списку файли, які слід відкрити містяться адреси у формі rkward://runplugin/...), RKWard покаже попередження про те, що такі адреси може буде використано для виконання зловмисних дій у вашій системі. Це попередження стосується посилань, які могло бути використано на ненадійних сайтах у інтернеті, або інших зовнішніх джерел коду. Якщо ви хочете керувати RKWard за допомогою скрипту локально, ви можете придушити це попередження за допомогою параметра командного рядка --nowarn-external.

файли, які слід відкрити

Ви можете вказати довільну кількість назв файлів або адрес, які слід відкрити у RKWard. Зазвичай, це файли робочих просторів, файли робочих місць, файли скриптів R або адреси rkward:// (наприклад для запуску із діалоговими вікнами додатків). Якщо вказано декілька файлів робочих просторів, їх буде об’єднано. Таке об’єднання не рекомендоване.

ПРОЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

R(1)

ПРИКЛАДИ

# Запустити програму з відкритим діалоговим вікном t-перевірки Стьюдента
rkward --nowarn-external rkward://runplugin/rkward::t_test/
# Відкрити два файли скриптів у запущеному екземплярі RKWard (або у новому екземплярі, якщо RKWard не запущено)
rkward --reuse file_a.R file_b.R
# Запустити модуль обробки команд rkward з використанням valgrind
rkward --backend-debugger 'valgrind --log-file=valgrind.log'

АВТОРИ

RKWard створено Thomas Friedrichsmeier так Командою RKWard. Див. сайт RKWard[1].

АВТОР

Thomas Friedrichsmeier <rkward-devel@kde.org>

Сторінка підручника RKWard.

ПРИМІТКИ

1.
сайта RKWard
https://rkward.kde.org/
20 травня 2017 року Стільничне середовище KDE